Skip to content

Banu Alkan, Fikret Mualla, resim, sanat, meta, ne alaka?

14 Temmuz 2010, ekleyen Ali Mert

Hürriyet Kelebek'te bir magazin haberi. Aslında trajedi. Türk resminin deli dolu ismi Fikret Mualla'nın eserleri, Banu Alkan'ın "lüküs içinde yaşama sebebi". Banu Alkan, Fikret Mualla, resim, sanat, meta, ne alaka? Haber ortada:

                                 

'Fikret Mualla sağolsun'

14 Temmuz 2010

Banu Alkan, Kanaltürk'teki '2. Sayfa'da "Lüks içinde yaşadığınızı söylüyorsunuz. Peki çalışmadan nasıl geçiniyorsunuz?" sorusuna ilginç bir cevap verdi.

Banu Alkan "15 yıl aşk yaşadığım rahmetli Gürbüz Hanif'den bana Fikret Mualla tabloları kalmıştı. Yıllar içinde bu tabloları satıp lüks içinde yaşadım. Ne yazık ki hepsi Çırağan Sarayı ve Swissotel'deki müzayedelerde gitti. Ben de bu sayede dünyayı dolaştım. Biliyorsunuz bugün bir Fikret Mualla tablosu servet değerinde. Ama elimde bir tane bile kalmadı. Kaç tane sattığımı ve hangi zengin işadamlarına gittiğini söylemem" dedi. Banu Alkan sözlerine şöyle devam etti: "Rahmetli Gürbüz ile Fikret Mualla'nın Paris'teki evini sık sık ziyaret ederdik. Gürbüzcüğüm, ünlü ressamdan küçük fiyatlara bu tabloları toplardı. O müthiş koleksiyonu da bana hediye etmişti."

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/15301822.asp

Yorumlar

Jet sosyete Banu Alkan

24 Ağustos 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4306

Banu Alkan zamanında Türkiyede hiç bir starın yaşamadığı hatta Hollywod starlarının yaşamadı şaşalı bir hayat sürdü tabi aydın kesimlerle berbaber aynı masada yemek yedi bilmeye araştırın sonra yazın

Fikret Mualla

25 Ağustos 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4317

Sayın Ziyaretçi 4306, Araştırılıp yazılacak ne var burada, Hürriyet'in magazin ekinde çıkan haber aynen konulmuş. Bu arada belki ilginizi çeker diye: Fikret Mualla 1967 de öldü.

 

 

AdaptiveThemes